Terapie dle metody Ludmily Mojžíšové

Využití při obtížích

  • vertebrogenních
  • gynekologických - sterilita, infertilita (neschopnost donosit plod, dysmenorea (bolestivá menstruace), dyspareunie (bolestivý pohlavní styk)
  • ortopedických - Coccygodynie (bolestivá kostrč), pelvalgie (bolesti v oblasti pánve), dětské skoliózy
  • urologických -  retence moči, inkontinence
  • obstipace

Volejte 602 935 183 nebo pište info@recens.cz.

Paní Mojžíšová pracovala a založila metodu na faktu, že dráždění vegetativních nervů způsobené blokádou v bederní páteři, na pánvi nebo kyčlí, způsobuje spazmy. A to jednak spazmy příčně pruhovaných svalů pánevního dna, na kterých reprodukční orgány „leží“, a také hladké svaloviny těchto orgánů. Způsobují tak dysfunkci na různých úrovních. Cílem této metody je toto patologické dráždění odstranit, uvolnit spazmy a nastartovat regeneraci v oblasti malé pánve a obnovit funkčnost.

Jednu část léčby tvoří pasivní terapie, kterou zastává vyškolený fyzioterapeut a aktivní terapie, kterou provádí pacientka v domácím prostředí. Pasivní část tvoří podrobná anamnéza, vyšetření klientky a na základě výsledných zjištění navržení a zahájení terapie. 

Terapie se provádí jednou měsíčně před ovulací (u vertebrogenních a ortopedických diagnóz i častěji). Skládá se z mobilizace pánevního dna, mobilizace žeber, mobilizace SI kloubů, bederní páteře a kyčelních kloubů. Na prvním setkání se pacientka dozví také o části aktivní, která je velmi důležitou součástí celého konceptu - domácí cvičení 2x denně. Nejméně by mělo proběhnout návštěv 6, tedy po dobu alespoň půl roku. Metodu je také nezbytné provádět před léčbou IVF. Ta často selhává z důvodu nedostatečného vyživení děložní sliznice a tím neschopnosti uchycení vkládaného embrya.

Metoda Ludmily Mojžíšové prošla dlouholetým vývojem a paní Mojžíšová jí věnovala většinu svého profesního života. V takové podobě, v jaké nám ji autorka zanechala, v jaké nám ji paní Hana Volejníková předala a v jaké bych ji ráda vždy aplikovala, má každá její část svoje místo a svůj nejvyšší význam. Každá z nich byla empiricky testována a přivedena na tu nejúčinnější možnou úroveň. Všem jejím žákům a žačkám je kladeno na srdce, aby ji v přesně takové podobě, v jaké se ji naučili, používali k léčbě zejména funkční ženské sterility. Díky této metodě se již mohu těšit z pár úspěchů a nemohu se dočkat dalších.